Ipanema Espresso

Ipanema Espresso 2019-03-27T19:51:15+00:00
balenie kávy Ipanema Espresso

Ipanema espresso

SINGLE ESTATE COFFEE

Ipanema espresso je ušľachtilá káva “SINGLE ESTATE” Ipanema Coffees, ktorá rastie v oblasti známej ako Minas Gerais (Brazília). Táto oblasť predstavuje perfektnú kombináciu podnebia, nadmorskej výšky medzi 850 a 1350 metrov, ktoré sú optimálne pre rast stromov druhu Arabica. 100% certifikovaná (dobré poľnohospodárske praktiky, udržateľná produkcia sociálnej a environmentálnej zodpovednosti) Rainforest, UTZ, FairTrade, CSC…

Chuťové charakteristiky:

Krémová vôňa, vyvážené telo, jemná kyslosť, bohatá aróma a sladká pachuť pomaranča a medu, ktorá vášmu mozgu okamžite navodí túžbu po ďalšom pohári.

Ipanema Espresso

Ipanema espresso je charakteristická z viacero hľadísk. Jedným z nich je sladkosť, káva má jemnú kyslosť, ktorá zotrváva na Vašich chuťových pohárikoch iba krátku dobu a po tejto dobe sa naplno ukáže jej sladkosť a vyváženosť. Z tohto dôvodu my ako Coffee – Lovers sme vybrali túto kávu do Nášho portfólia, pretože je veľmi jemná a vyvážená z ohľadom na kyslosť (aciditu) a jemnosť v tom aká je sladká (Sweetnes).

Túto kávu môžeme považovať ako jednu z tých najlepších káv na svete, pretože oblasť Minas Gerais v Brazílii, je považovaná jednu z najlepších oblastí na pestovanie Stromov arabica, ktoré dávajú iba tie najkvalitnejšie kávové čerešne.

Toto všetko je zárukou pre prípravu toho najlepšie espressa, pre kávičkárov, ktorí obľubujú kávu s takouto charakteristikou (100%).

V ponuke máme aj rôzne druhy kávových odrôd arabicy (Red Bourbone, Icatú, Catuai), ktoré sú vhodné pre alternatívne prípravy kávy (Aero press, Hario v60, vakuovaná káva, mokka, french press a pod.) Je si z čoho vyberať, každý si príde na svoje a ulahodí si pri pitý káv od Nás (Coffee – Lovers Slovakia).

Certifikácie a ocenenia